fbpx

FinansowyWybor

Ranking Kredyt Konsolidacyjny Czerwiec 2024 — najlepsze oferty na rynku

Poszukujesz idealnego kredytu konsolidacyjnego? Oto najnowszy ranking Kredytów Konsolidacyjnych na czerwiec 2024, który ułatwi ci dokonanie najlepszego wyboru. Banki systematycznie wprowadzają nowe oferty, premie i korzyści związane z kredytami konsolidacyjnymi, dlatego warto być na bieżąco z najnowszymi rankingami. Dowiedz się, które oferty są obecnie najbardziej opłacalne, jak złożyć wniosek online, oraz jak unikać dodatkowych kosztów. Z nami dokonasz świadomego wyboru, wybierając najlepszego partnera finansowego do zrealizowania Twoich planów konsolidacyjnych.

Numer 1
kredyt konsolidacyjny

BNP Paribas Kredyt konsolidacyjny

✅Jedna wygodna rata

✅Szybka wstępna decyzja kredytowa

✅Dodatkowa gotówka na dowolny cel

✅RRSO 11,57%

Numer 2

Alior Bank kredyt konsolidacyjny – Internetowy Kredyt Konsolidacyjny

✅Wysoka kwota kredytu – nawet 200 000 zł

✅Długi okres spłaty – do 10 lat

✅Ubezpieczenie Pakiet NNW i utrata pracy dla kredytu powyżej 100 000 zł

✅RRSO 12,57%

Numer 3

PKO BP kredyt konsolidacyjny – Pożyczka gotówkowa konsolidacyjna

✅Pożyczka ze spłatą do 120 miesięcy

✅Możesz otrzymać dodatkową gotówkę na ekstra wydatki

✅RRSO 14,94%

Numer 4
ranking kont osobistych

Bank Pekao kredyt konsolidacyjny – Pożyczka konsolidacyjna

✅Sprawdź, o ile mniej możesz płacić!

✅Przenieś swoje raty do Pekao

✅0% prowizji

✅RRSO 10,97%

Konsolidacja może być opłacalna dla osób posiadających więcej niż jedno zobowiązanie. Połączenie kilku rat w jedną stanowi ułatwienie dla miesięcznego budżetu domowego. Ważne jest dokładne zanalizowanie wysokości oprocentowania i prowizji dla nowego połączonego kredytu. Kluczowe jest sprawdzenie, czy całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego jest niższy niż suma obsługi posiadanych długów.

Czym jest i jak działa kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem pozwalających połączyć swoje zobowiązania w jedno zadłużenie. Pozwala to nie tylko uporządkować swoje osobiste finanse, ale często również istotnie odciążyć domowy budżet. Konsolidacji podlegają m.in. kredyty gotówkowe, ratalne, hipoteczne, samochodowe, limity kart kredytowych, debety w rachunkach, a nawet pożyczki pozabankowe. Sprawdzamy, na czym polega kredyt konsolidacyjny i kto może skorzystać z takiego rozwiązania.

Historycznie niskie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego, które w ostatnich kwartałach przełożyły się obniżenie kosztów kredytów i pożyczek, przełożyły się na wzrost zainteresowania zewnętrznymi źródłami finansowania. Sytuacja ta nie mogła jednak trwać wiecznie. Obserwowana seria podwyżek stóp procentowych w odczuwalny sposób zwiększa wysokość obciążeń związanych ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jeśli przewidujemy z tego powodu przejściowe kłopoty finansowe to warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym.

Kredyt konsolidacyjny pozwala nie tylko uporządkować osobiste finanse, ale daje również szansę na obniżenie wysokości miesięcznych obciążeń. Rozwiązanie to jednak ma swoją cenę, a konsolidacja kredytów, kiedy mamy już realny problem ze spłatą bieżących zobowiązań jest zazwyczaj niemożliwe. Sprawdzamy zatem, jaki mechanizm pozwala na obniżenie wysokości miesięcznych zobowiązań, jakie koszty generuje konsolidacja kredytu i czy kredyt konsolidacyjny może być sposobem na rozwiązanie problemów związanych z utratą kontroli nad zaciągniętymi zobowiązaniami. Podpowiadamy także, na co zwracać uwagę, aby znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – ile zobowiązań mogę połączyć?

Liczba i rodzaj kredytów i pożyczek, które można poddać konsolidacji zależy od oferty konkretnego banku. Jeżeli nasza zdolność kredytowa nie budzi żadnych zastrzeżeń to część banków bez problemu połączy wszystkie lub większość naszych zobowiązań. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda instytucja zgodzi się na konsolidację pożyczek pozabankowych. Poza tym nie ma przeszkód, aby połączyć np. kredyt ratalny z limitem w karcie kredytowej i kredytem samochodowym czy kredyt hipoteczny z kredytem gotówkowym. W sytuacji, kiedy chcemy przenieść do innego banku tylko jedno zobowiązanie, mamy do czynienia z innym rozwiązaniem, jakim jest kredyt refinansowy.

Jak szybko dostanę kredyt konsolidacyjny?

Decyzja o udzieleniu kredytu konsolidacyjnego i jego ostatecznych warunkach podejmowana jest przez bank po przeprowadzeniu analizy naszej zdolności kredytowej. Czas niezbędny do przeprowadzenia kompletnej weryfikacji zależy w głównej mierze od liczby konsolidowanych zobowiązań oraz od kwoty i terminu spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Jako kredytobiorcy mamy także duży wpływ na długość całego procesu. Warto dołożyć wszelkich starań, aby wraz z wnioskiem kredytowym złożyć kompletną listę wymaganych dokumentów. Dzięki temu nie staniemy przed koniecznością uzupełniania braków i składania wyjaśnień. Jeżeli już na starcie dopełnimy wszystkich formalności to jest duża szansa, że bank uda nam się otrzymać kredyt konsolidacyjny w ciągu 2-3 dni.

Polecamy sprawdzić
Aktualny Ranking Kredytów Gotówkowych

Scroll to Top